Bak Şu İşe

baksuise

BAK ŞU İŞE

        “Tanrımisafiri”  “Köteşepe”  ve  “Ostragos”  skeçlerinden oluşan bir kabare oyundur.

       “Tanrımisafiri” oyunu, acemi bir Azrail’in dünyaya can alması için gönderilmesiyle başlar. Sonrasında Azrail dünyada bir kadına aşık olur  ve bir süre daha dünyada  kalmaya karar verir. Olaylar artık iyice karışmıştır. Trajikomik bir hikaye izlemeye devam ederiz…

     “Köteşepe”  oyununda,  bir erkek bir kıza evlenme teklifi yapar. Kız tam” evet” diyecekken  gizemli bir arının sokmasıyla  olaylar gelişir ve hikaye  bambaşka bir macera ve aksiyona  dönüşür. Artık erkeğin dişi arının zehirini bulup kızı kurtarması gerekmektedir. Bu dramatik olayları absürd komedi bir kurgu içinde izleriz…

     “Ostragos”  oyununda ise yine karşımıza gizemli bir misafir çıkar. Bu misafir  bu sefer  bir balıktır.Ama bu balık çok farklı bir balıktır. Çünkü bu balığı öldüren herkese  lanet ve uğursuzluk getiriyordur.

       İki arkadaş tatil için gittikleri adada tekneyle  gezerken yanlışlıkla Ostragos balığına çarpıp öldürürler.Ve artık geri dönüş yolu çok zordur. Başlarına gelmeyen kalmayacaktır.

      Üç ayrı skecin yine Kılçık tarzıyla sahneye taşındığı “ Bak Şu İşe” oyunu  absürd komedide yine ,yeni bir soluk olarak karşımıza çıkıyor.