CİN ALİ AŞIK

cinaliasik

 

Dünyada iki cins vardır. Kadınlar ve erkekler. Bu cinsler dünyaya gelir gelmez yeme, içme ve uyumakla kalmayıp bir de kaşınırlar. Bu kaşıntının sebebini, nasıl olduğunu kimse bilmez ve anlamaz. Neden sonra bu kaşıntının sebebinin karşı cinse duyulan ilgi olduğunu fark ederler. Adını da yan yana getirilen üç harfin tam karşılığı olmayan bir kelime oluşturmasıyla açıklarlar..AŞK..

Okumayıöğrenmeye başladığımızda ilk karşımıza çıkan tipin “CİN ALİ” olduğunu düşünürsek, parkta, okulda, evde ve türlü türlü yerlerde her şeyi yaşayan bu arkadaşın aşık halini de kurcalamak bize düştü. Zaten çelimsiz ve sıskacık Ali’nin aşık halini bir de siz düşünün. Daha da ilginci hala adına methiyeler düzülen , çöllere düşülen , şarkılar, türküler söylenen aşkın hala çözülemediğini düşünürsek “CİN ALİ” li zamanlara geri dönmek , bir daha oradan başlamak en doğrusu olacaktı. Buna rağmen o iki cinsin arasındaki aşk denen duyguyu bir de biz kaşıyamazsak her halde “BİG BANG” e geri dönmemiz ve her şeyi o gaz ve toz bulutunun içinden çıkarmamız gerekecek.

Ve evet CİN ALİ AŞIK ‘ ta elimizden geldiğince iki cinsin ayrı dünyalarını tek bir gezegene taşımaya çalıştık. İki perdelik oyunda çocukluk aşklarından evliliğe, ayrılıktan o en civcivli zamanlara kadar aşkın karşılığını bulmaya çalıştık. Bir ara tavernaya gidip solist Arda’ya uğradık, bir ara kafe bar gezip Ayten nasıl aşık olmuş ona baktık. Çocukların aşkına göz atıp büyüdükçe neyin değiştiğini Bora’yla Hülya’ya neler olduğuna göz attık. Bu arada Nihat’ı “milli” eden dayısı İbrahim’in önüne gelende aşkı veya “başka bir şey” i aramasına şahit olduk. En sonunda da biz bu aşkıçözdük..Yok yok çözemedik.

Çözdük gibi sanki..Şaka şaka çözemedik..Kim çözmüş ki zaten?

caa3

caa2

caa1

caa8

caa7

caa6

caa5

caa4

caa9

caa10